TOEFL SINAVI EĞİTİM SETİ

CAMBRIDGE SINAVLARI

Cambridge Sınavları dünyada en çok bilinen ve geçerliliği olan 100’den fazla ülkede farklı merkezlerde aynı zamanda düzenlenmektedir. Başarılı olan katılımcılara University of Cambridge ESOL Examinations tarafından sertifika verilmektedir.

CAMBRIDGE SINAV SEVİYELERİ

Key English Test (KET- Cambridge seviyesi 1):

Elementary ( başlangıç ) seviyesinde olan bu sınavda adaylardan temel bir İngilizce bilgisine sahip olmaları, basit metinleri anlayıp cevaplamaları ve basit düzeyde iletişim kurmaları beklenir. Bu sınav reading, writing ve speaking olmak üzere 3 bölümden oluşur.

Preliminary English Test (PET – Cambridge seviye 2):

Cambridge sınavlarının 2. düzey sertifika sınavıdır ve katılan adaylardan basit günlük iletişime hakim olmaları, basit okumaları yapabiliyor ve yazabiliyor olmaları beklenir. Bu sınav reading, writing, listening, speaking olmak üzere 4 bölümden oluşmaktadır.

First certificate in English (FCE- Cambridge seviye 3):

FCE orta seviye üstü bir sınav olup, Reading, Listening,speaking, Writing ve Use of English olmak üzere 5 bölümden oluşan bu sınavda katılımcıların geniş bir dilbilgisi ve sözcük bilgisine sahip olmaları istenir. Bu sertifikaya sahip olmak yurtdışında eğitim görmek çalışmak gibi bir çok avantaj sağlar.

Certificate in advanced English (CAE – Cambridge seviye 4):

Cambridge sınavlarının bu sertifikasına sahip olan öğrenciler İngiltere’de üniversitelerde eğitim görme hakkını kazanabilirler. Reading, Writing, Listening, Speaking ve English in Use olmak üzere beş bölümden oluşur.

Certificate of proficiency in English (CPE – Cambridge seviye 5):

Öğrencinin ileri derecede İngilizce bildiğinin kanıtı olan bu sertifika İngiltere’de ve İngilizce konuşulan diğer ülkelerde üniversite giriş şartlarında kabul görür. Bu sertifikayı almaya hak kazananların İngilizce bilgileri anadil seviyesindedir. Reading, Listening, Composition, Use of English ve Interview olmak üzere beş bölümden oluşur

SINAV ÜCRETLERİ

KET      £55.00

PET      £65.00

FCE      £75.00

CAE      £80.00

CPE      £90.00

Cambridge Sınavları ve başvurular hakkında detaylı bilgi için http://www.cambridgeesol.org/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • KAPAT
    Toefl Kursları - Toefl Kursu - toefl-kurslari.gen.tr